SKUPINA za starše pod vodstvom Ivane Gradišnik
12.01.2022 - 08.06.2022
Skupina je polna. Pošljite mail na info@familylab.si, če želite biti obveščeni o novih terminih.
KAKŠEN STARŠ HOČEŠ BITI? ODLOČITEV JE TVOJA!
»Otroci ne potrebujejo nezmotljivih staršev, ki vedno ravnajo prav. Potrebujejo resnične, avtentične ljudi iz mesa in krvi, ki so zmotljivi, ki vedo, da so zmotljivi, ki si to upajo priznati in so se pripravljeni učiti. Tudi, če ne celo predvsem, od svojih otrok.«
(Ivana Gradišnik, v intervjuju ‘Otroci ne potrebujejo nezmotljivih staršev’ )
Vabljeni v t.i. »zaprto« skupino za starše, ki se bo srečevala enkrat mesečno od januarja do junija 2022, kjer boste lahko v varnem, zaupnem in navdihujočem okolju izmenjevali izkušnje, preverjali svoje poglede, prepričanja in vrednote, eksperimentirali z alternativami, namesto nihali med skrajnostmi, iskali sveže rešitve, ki bodo po vaši meri in meri vaše družine, preigravali različne možnosti, se navdihovali, preizkušali, spoznavali drugačne perspektive in se urili v (samo)razumevanju, (samo)empatiji, (samo)odgovornosti in osebni govorici.
Skupina se bo srečevala pod vodstvom Ivane Gradišnik, ustanoviteljice in vodje slovenskega Familylaba, in sicer vsako drugo sredo v mesecu: 12.1., 9.2., 9.3., 13.4., 11.5. in 8.6., od 18h do 21h, v Familylabovi učilnici na Zaloški 54 v Ljubljani.
Prijave sprejemamo do zapolnitve prostih mest. Skupina sprejme največ 8 udeležencev.
Skupina je primerna za starše z otroki, starejšimi od 11 let.
Predavatelji
Ivana Gradišnik
Sem ženska s precej energije, hitrih misli in včasih prehitrega jezika. Po duši aktivistka in idealistka sem v prelomnih letih 1990/91 sklenila, da postanem raziskovalna novinarka. Za slovenske razmere dokaj utopična ideja me je zapustila že v teku študija novinarstva, tako da sem desetletje po diplomi preživela pretežno pred računalnikom kot književna prevajalka, nekaj vmesnih let pa tudi v Rožni dolini kot občasna novinarka na Radiu Študent, kjer sem se v skladu s svojo družbeno-angažirano naravnanostjo pretežno ukvarjala z notranje-političnimi temami ter s še večjim veseljem pokrivala vsebine s področja zdravstva, šolstva in sociale.
Poleti 2008 mi je v roke po naključju padla angleška izdaja Kompetentnega otroka. Kar je sledilo, je bila usoda …